14 Σεπ 2009

Μοναδικός νικητής ο κόσμος !!!

Μοναδικός νικητής στο κυριακάτικο παιχνίδι μετάξι αστέρα και ΠΑΟΚ ήταν ο κόσμος που γέμισε το φιλοξενούμενο πέταλο και με την φωνή τους έκανε αυτό που δεν μπόρεσαν να κάνουν οι ποδοσφαιριστές του δικέφαλου. Μετά από ένα καλό πρώτο ημίχρονο που ο ΠΑΟΚ απείλησε και έκανε ευκαιρίες στον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν έκανε ωμός αυτό που ήταν το πιο ουσιώδες και το πιο σωστό σε ένα παιχνίδι εκτός έδρας ….να βάλει την μπάλα στο πλεκτό. Αυτό ωμός το κατάφεραν οι παίκτες του δικέφαλου στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με καταπληκτικό goal του φωτάκη . Οι παίκτες του δικέφαλου καθησυχάστηκαν στο 0-1 δεν απείλησαν και πόλη την αντίπαλη περιοχή, ήρθε αυτό που δεν έπρεπε ,αυτό που απεχθανόταν όλοι την ισοφάριση σε 1-1 με ένα παιδικό λάθος του cirilo και με συνδυασμό την ασυνεννοησία του τερματοφύλακα του δικέφαλου και του κεντρικού αμυντικού!!!!! Χωρίς κάτι σπουδαίο το παιχνίδι τελείωσε σε 1-1 και ο ΠΑΟΚ έχασε βαθμούς στην Τρίπολη….τώρα όλα παίζονται στο κυριακάτικο παιχνίδι με τον ολυμπιακό.....