25 Ιαν 2010

Θρίαμβος….στον Πειραιά!!!

Τελικά τα όνειρα βγαίνουν πραγματικότητα, και τον 0-1 έγινε αλήθεια. Μια πολλή καλή εμφάνιση πέτυχε εχθές η ομάδα μας νικώντας τον ολυμπιακό με σκορ 0-1. Με MVP τον Vitolo που έκανε αμέτρητα χιλιόμετρα και τον ivic να βγάζει στο 19’ μια καταπληκτική πάσα στον Edinho με τον τελευταίο να πασάρει τον νικοπολιδη ψύχραιμα στην κλειστή του γωνία και να γράφει τον 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τον ΠΑΟΚ να προηγείται. Μετά στο β’ ημίχρονο ο ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά μπήκε ποιο ζεστά αλλά δεν κατάφερε να βάλει το γκολ, με τον ΠΑΟΚ σαφώς καλύτερο να κρατάει την μπάλα και να έχει και δυο δοκάρια με τον vieirinha και Garcia αντίστοιχα ο δικέφαλος πήρε μια πολλή σημαντική νίκη που θα μείνει στην ιστορία καθώς ο δικέφαλος είχε να κερδίζει 5 χρόνια σε άδειο Καραϊσκάκι και με γεμάτο Καραϊσκάκι είχε να κερδίσει 32 όλοκρίτρα χρόνια. Να χαρώ εγώ!!!!!!!