21 Φεβ 2010

ΠΑΟΚ κάτι μαγικό!!!!!

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα η μαδάρα μας που επικράτησε επί του πρωτοπόρου τις βαθμολογία παναθηναϊκό (έως τώρα) με σκορ 2-1. Ο ΠΑΟΚ δεν πήρε μόνο μια απλή νίκη αλλά έχει και πλέον ελπίδες για το πρωτάθλημα αφού ο ΠΑΟΚ έφτασε τον ολυμπιακό στους 50 βαθμούς, και πλησίασε τον παναθηναϊκό στους 2 βαθμούς . Το παιχνίδι δεν άρχισε και τόσο καλά για τον ΠΑΟΚ που στο πρώτο ημίχρονο δεν έδειξε και πολλά πράγματα . Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν διαφορετικά , στο 60 ο García πετυχαίνει το 1-0 μετά από καταπληκτική εκτέλεση φάουλ. Η χαρά των παικτών του ΠΑΟΚ δεν κρατείσαι για πόλη γιατί μετά από 4λεπτα ο Cisse γράφει το 1-1 και δίνει άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι . Αλλά γελά καλύτερα αυτός που γελάει τελευταίος και στο 68 ο Muslimovic πετυχαίνει το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά δεν έγινε και τίποτα αξιοσημείωτο, το σκορ δεν άλλαξε παρέμεινε το 2-1 με το οποίο ο ΠΑΟΚ πήρε τους 3βαθμούς και ελπίζει πλέον για κάτι παραπάνω….κάτι που θα τινάξει τον κόσμο στον αέρα….που θα γράφει μια νέα σελίδα με λίγα λόγια…….Πάμε για αλλά αδέλφια !!!